Android Antivirüs Uygulamaları

Android Antivirüs Uygulamaları

Android işletim sistemlerinin kullanımı cep telefonlarında yaygınlaşmasıyla birlikte kötü niyetli kişilerin bilgisayarlardan sonra bu işletim sistemlerine de ulaşma niyetleri arttı. Hal böyle olunca önemli işlerimizi hallettiğimiz ve günlük yaşamımızın bir parçası haline gelen cep telefonları için güvenlik önlemleri almak ve Android Antivirüs Uygulamaları edinmek kaçınılmaz oldu.

İlk olarak bilgisayarlar için geliştirilen Antivirüs programları daha sonra mobil versiyonlarını da geliştirerek entegre çalışmayı sağlayabiliyor. Her Antivirüs programlarının farklı algoritmaları mevcut ve her birinin farklı işlevleri olabiliyor en temelde yapılan işlemler aynı olsa bile. Sadece mobil cihazlar için Antivirüs programı geliştiren firmalar da mevcut olabilmektedir. Bu listede sağladığı avantajlara göre en popüler Mobil Virüs Programları yer alacaktır.

En İyi Android Antivirüs Uygulamaları

Norton Antivirüs Programı

Aktif kötü niyetli casus yazılımlarına karşı etkin koruma sağlıyor. Bunun dışında kablosuz bağlantılardan gelebilecek karşı ataklara karşı güvenli bir bağlantı oluşturabilirsiniz.

Kontrollü web aramaları ile web ziyaretlerinden gelecek istenmeyen ataklara karşı da ekstra koruma sağlar.

Diğer birçok özelliği de bünyesinden barındıran Norton mobil cihazlar için ücretsiz olarak kullanılabilir

Norton Antivirüs

McAfee Mobile

Android işletim sistemlerinin güvenliği için özel olarak geliştirilmiştir. Giyilebilir teknolojiler ile de uyumlu bir şekilde çalışır. Antivirüs özelliğinin yanı sıra McAfee Mobile’ın sağladığı diğer özellikler ise şu şekildedir;

  • Batarya optimizasyonu
  • Özel içerikleri şifreleme
  • Güvenilir kablosuz bağlantı kurma

Avast Mobile Security

Avast, geçmişten günümüze kadar ücretsiz olarak hizmet sunmasıyla gönüllere taht kurmuş bir Android Mobil Antivirüs yazılımıdır. Böyle bir üne sahip olunca da mobil tarafında da 100 milyondan fazla kullanıcıya sahip.

Teknoloji dünyasında mevcut olan birçok kötü amaçlı yazılımlarla baş edebilecek seviyededir.

BitdefenderBitdefender

Bitdefender başarılı işlere çok kısa sürede imzasını atarak bir anda popülerleşti teknoloji dünyasında. Bu başarısını sağlayan ise kullanıldığı sisteme çok baskı kurmadan hızlı bir şekilde sonuca ulaşmasıdır.

Yine mobil cihazlarda da sistemi çok az kullanarak başarılı işlere imza atıyor. Bu özellikleri Bitdefender en iyi Android Antivirüs uygulamalarından biri haline getiriyor.

CM Security MasterCM Security Master

Android cihazlarda kendine geniş bir yer edinen CM Security Master oldukça güzel hizmetler vaat ediyor. Bir yandan casus yazılımlar ile savaş verirken diğer yandan şu işlemleri gerçekleştirebilir:

  • İşlemci ısısı düşürme
  • Mesaj filtrelemeleri
  • Batarya ömründe optimizasyon
  • Telefonunuza izinsiz ulaşmak isteyenlere tanımlamak için Private Selfie özelliği

En iyi Android Antivirüs Programları bu şekilde sıralanmaktadır. Eğer genel bir Antivirüs programına ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız listedeki her program ihtiyacınızı karşılayabilecektir.

Virüs dışında özel ihtiyaçlara da karşılık verebilen virüs programları mevcut olabilmekle birlikte bu programların sunduğu özelliklerin bir listesine ulaşılabilmektedir.

Kontrol Ediliyor

en iyi android oyunlar

En İyi Android Oyunları 2020

Cep telefonları artık sadece asgari ihtiyaçları gidermek değil, vakit geçirmek ve eğlenmek isteyenler için de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir