Android Beyaz Fotoğraf Sorunu Çözümü

Android Beyaz Fotoğraf Sorunu Çözümü başlıklı yazımızda sizlere konu hakkında tüm detayları anlattık. Yazımızın devamında bu sorunun çözümü hakkında videoya ve adımlara ulaşabilirsiniz.

Telefonlarla fotoğraf çekerken sıklıkla yaşanan sorunlar arasında telefonun fotoğraf moduna geçmemesi, fotoğraf çekmek için düğmeye basıldığında fotoğraf çekmemesi ve karanlık ortamlarda flaşı açıp fotoğraf çekmeye çalışınca flaşın patlamaması gibi sorunlar gelmekte.

Ancak bu sorunlar genellikle cihazınızı kapatıp yeniden başlattığınız ortadan kalkan işletim sisteminden kaynaklanan sorunlar. Ancak son zamanlarda en çok görülen sorunlardan bir tanesi de fotoğraf çektikten sonra çektiğiniz fotoğrafın tamamen boş, beyaz bir sayfa gibi çıkması. Android telefonlarda beyaz fotoğraf sorunu aslında çok farklı bir şeyden meydana geliyor.

Çektiğiniz Fotoğraf Aslında Yok

Bu sorunla karşılaşanların akıllarına hemen çok yakından ve flaş kullanılarak çekilen fotoğrafların beyaz çıkması gelebilir. Ancak buradaki sorun daha ciddi. Çünkü çektiğiniz fotoğrafın ayrıntılarına girdiğinizde dosya boyutunun da sıfır olduğunu görüyorsunuz.

Bir başka deyişle cihazınız fotoğrafı çekiyor ama onu bir sebepten dolayı kaydedemiyor. Ya da boş bir sayfa olarak kaydediyor. Bu durumla karşılaşanlar da genellikle ilk yöntem olarak cihazlarını kapatıp yeniden başlatıyorlar. Ancak Android telefonlarda beyaz fotoğraf sorunu göründüğü kadar basit bir sorun değil. Bu yüzden sizi biraz uğraştırabilir.

Bu durumla karşılaştığınızda ilk yapmanız gereken çektiğiniz fotoğrafın telefon hafızasına mı yoksa bellek kartına mı kaydedildiğini bulmak olacaktır. Çünkü buradaki en çok masraf çıkarabilecek olan sorun telefonunuzun dahili belleğine kayıt yapılıyorsa bunun işe yaramadığı.

Bellek kartınıza kaydediliyorsa bozulmuş olabilir. Yenisini satın alarak bu sorunun üstesinden kolaylıkla gelebilirsiniz. Ama telefonunuzun dahili belleğinde bir yazma sorunu varsa o zaman iş ciddi demektir.

Bu durumdan emin olmak için uygulanacak ikinci bir yöntem ise yine telefonunuzun dahili hafızası üzerine bir belge kaydetmek olacaktır. Belgeyi kaydederken ya da kaydettikten sonra belgeyi açarken yaşadığınız sorunlar telefon dahili belleğinin hasar gördüğünü doğrulayacaktır.

Android Telefonlarda Fiziki Sorunlar

Aynı bilgisayarlarda olduğu gibi bunun testini çeşitli uygulamalarla da yapabilirsiniz. Ancak uygulamanızı telefonunuzun dahili belleğine yüklemede de sorunlar yaşayabileceğiniz için bu seçeneği sona koyduk.

Telefonunuza bir bellek bakım ve yönetim uygulaması kurabilirseniz bu durumu bir kez daha anlayabilirsiniz. Ne yazık ki bellekte oluşan fiziki sorunların düzeltilmesi günümüz şartlarında mümkün değil.Bu yüzden ya telefonunuzu bir servise götürmeniz ya da telefona yüklediğiniz her şeyin default olarak hafıza kartına yüklenmesini sağlayabilirsiniz. Ancak bu durum kısa sürede kartınızı dolduracaktır.

Bazı telefon modellerinde hafıza kartına yükleme işlemi seçseniz dahi indirdiğiniz uygulama önce telefonun kendi hafızasına inmekte ve sonrasında karta taşınmakta. Eğer dahili depolamada sorun yaşıyorsanız bu işlem de sizin için etkisiz kalacaktır.

Kontrol Ediliyor

en iyi android oyunlar

En İyi Android Oyunları 2020

Cep telefonları artık sadece asgari ihtiyaçları gidermek değil, vakit geçirmek ve eğlenmek isteyenler için de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir