Android Telefonda İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Telefonlar arası internet paylaşımı ile kendinizde bulunan interneti ya da bağlanmak istediğiniz telefonun internetini kullanabilirsiniz. Bir nevi telefonunuzu modem olarak kullanmış oluyorsunuz.

Bu uygulama sayesinde her an her yerde internetiniz olmasa bile yanınızda bulunan birinde internetin olması durumda internet kullanma imkanı kazanmış oluyorsunuz.

İnternete ihtiyaç duyduğunuz zaman ya da biri internete ihtiyaç duyduğunda telefonda bulunan interneti ayarlar kısmında bulunan kişisel erişim noktası yazan yerden wifinize parola belirtip erişim noktasını açtığınız zaman internet paylaşımı yapmış oluyorsunuz.

Telefonla İnternet Paylaşımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer bir kişi sizin telefonunuza internet kullanımı için bağlanıyor ya da siz birinin telefonuna bağlanıyorsanız, Google Play güncellemelerinin otomatik indirmenin açık olup olmadığını kontrol etmeden paylaşım yapmayın.

Eğer paylaşım yaptığınız sırada ya da paylaşım yapan kişiye bağlandığınız sırada otomatik güncellemenin açık olması halinde güncelle gelen uygulamalar kendi kendine güncelleme yapacaktır.

Bu da kullanmış olduğunuz mobil veri paketinin kısa sürede bitmesine neden olacaktır. O yüzden ayarlardan otomatik indirme seçeneğinde bulunan uygulamalar üzerinde değişik yaparak manuel güncellemeyi seçebilirsiniz.

Böylelikle internet paketinizdeki veri kullanım miktarının azalması gibi bir sorun yaşanmasına engel olursunuz.

Bilgisayarlarla İnternet Paylaşımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Telefonunuzdan yaptığınız internet paylaşımına bilgisayar üzerinden giriş yaparsanız bilgisayarınız bu internet bağlantısını normal bir ağ değil özel bir internet sağlayıcısı olarak görecektir. Bu sorunun olması durumunda “Windows Güncellemeleri bulunduğu taktirde bilgisayarınız güncellemeleri indirmeye başlar.

Ve bu da mobil veri paketinizin tükenmesine neden olur. Bu sorunun ortadan kalkması için yapmanız gerekenler Ayarlar – İnternet Ayarları – Wi-Fi ayarları – Bilinen Ağları Yönet – Özellikler – Tarifeli Bağlantı Olarak Ayarla sırasını takip etmeniz gerekiyor.

Yaptığınız ayar ile “Windows Güncellemeleri” olması durumunda bile güncellemeler inmez ve mobil veride sıkıntı yaşamazsanız. Ancak bulunan diğer uygulamaların otomatik güncellemeleri açıksa, indirmeler gerçekleşir.

Bunu önlemek için ise oyun, virüs gibi programlarda bulunan otomatik güncelleme özelliğini kapatmanız gerekmektedir. Böylelikle diğer uygulamalar yüzünden yaşayacağınız sıkıntıya engel olursunuz ve mobil verinin kısa süre içerisinde tükenmesine engel olabilirsiniz.

Android Telefonla İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Almış olduğunuz önlemler sonrası internet paylaşımınızın telefonunuzdan nasıl yapıldığını tekrar anlatacak olursak, önce Ayarlar kısmına geliyoruz, buradan İnternet Paylaşımı Oluşturma’ya gidiyoruz ve Wi-Fi hotspotu aktif hale getiriyoruz.

Wi-Fi hotspotu açımı ile otomatik bir şifre atanması gerçekleşmektedir. Bu şifreyi isterseniz sürekli olarak kullanabilirsiniz ya da şifre değişikliği yaparak kolayca hatırlayabileceğiniz bir şifre seçip devam edebilirsiniz.

telefonlarda internet paylaşımı nasıl yapılır
telefonlarda internet paylaşımı nasıl yapılır

Kontrol Ediliyor

bilgisayarda android uygulamaları çalıştırma

Android Uygulamaları Windows 10’da Nasıl Çalıştırılır?

Windows 10’da yapılan güncelleme sonrasında artık Android uygulamaları Windows’ta çalıştırmak mümkün hale gelmiştir. Telefonumuza indirdiğimiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir