bilgisayarda android uygulamaları çalıştırma
bilgisayarda android uygulamaları çalıştırma

Android Uygulamaları Windows 10’da Nasıl Çalıştırılır?

Windows 10’da yapılan güncelleme sonrasında artık Android uygulamaları Windows’ta çalıştırmak mümkün hale gelmiştir. Telefonumuza indirdiğimiz ve burada kullandığımız uygulamalara başka cihazlardan erişim sağlamak büyük kolaylık sunacaktır.

Windows 10’da android uygulamalara erişim sağlamamızı yarayan uygulamanın adı, Your Phone (Telefonunuz) uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde telefonunuzu bilgisayar üzerinden kontrol edebileceksiniz.

İlk çıktığı zamanlarda sadece birkaç özellik sunan uygulama şimdilerde telefondaki her şeyi kontrol etmenizi sağlıyor.

Başlarda sadece Samsung cihazlar için sunulan bu özellik şimdilerde Android uygulamalarını bilgisayarda çalıştırmanızı sağlar. Bunun için cihazlardan Windorws entegrasyonu sağlamak gerekir.

Bu sayede telefon ve bilgisayarlar tek bir cihazda bileşebilecektir. İki farklı yerden ama tek merkezden kontrol sağlanacaktır.

Dünyada en çok kullanılan işletim sistemi yüzde 40 ile Android iken, sıralamayı yüzde 35 ile Microsoft Windows takip eder. Uygulamalarda ise Android açık ara lider konumdadır. İşte rakip olan bu 2 firmaya aynı anda aynı cihazlardan ulaşmanız mümkündür. Android uygulamalarını Windows’ta açmak için de bir dizi işlem yapmanıza gerek yoktur.

Android Uygulamaları Windows 10’da Emülatörsüz Çalıştırma

Birden fazla cihazın aynı ekranda çalışması için emülatör denilen destek programları kullanılır. Android telefonu bilgisayarda çalıştırmak için normalde emülatör kullanmak gerekir. Emülatör olarak kullanabileceğiniz çeşitli programlar mevcuttur. Bu programlar sayesinde bilgisayarınızı bir tablet gibi kullanabilirsiniz.

Telefonunuzdaki uygulamaları, oyunları bilgisayardan kontrol edebilirsiniz. Ancak maalesef ki emülatör kullanımı pek de kolay değildir. Bir sürü dizi işlem tekrarlamanız gerekir. Üstelik bu işlemleri bir kere yapmak yetmez.

Her bir uygulama ya da oyun için yeniden yapmak gerekir. İşte bu çileye son veren bir özellikle Windows karşımıza çıkıyor. Emülatör kullanmadan Android’i Windows’ta açmak çok kolay ve hızlıdır.

Nasıl Yapılır?

  • İlk olarak yapmanız gereken Windows bilgisayarınızın tarayıcısını Google Chrome olarak ayarlamaktır.
  • Sonrasında Chrome’a girin ve Chrome Web Store açın.
  • Burada arama kutusuna Arc Welder yazarak bulun ve yüklemesini yapın.
  • Yükleme tamamlandıktan sonra “Lauch app” komutu verin ve Arc Welder uygulamasını çalıştırın.
  • Uygulamayı ilk çalıştırdığınız zaman APK dosyaları için varsayılan olarak dizin seçmenizi ister. Burada “indirilenler” ya da “download” seçebilirsiniz.
  • Android uygulamaları kurmak için APK dosyası gereklidir. Eğer yükleyeceğiniz Android uygulamasının APK’sı varsa direkt olarak bunu yükleyebilirsiniz. Ancak yoksa şu şekilde devam edelim.
  • APK dosyasını indirmek için pek çok uygulama ve site var. Buralardan ücretsiz olarak APK indirebilirsiniz. Bu dosyayı indirdikten sonra işleme devam edebiliriz.
  • Arc Welder’a girin ve “add your APK” düğmesine basarak indirdiğiniz uygulamayı seçin.
  • “Test your App” ekranında “launch app” tıklayın ve Android uygulaması çalışacaktır.
  • Android uygulaması artık Chrome uygulama listesi içinde görülecektir. Bundan sonra bu işlemleri baştan yapmanıza gerek kalmadan uygulamayı istediğiniz zaman çalıştırabilirsiniz.
android uygulamalar windows 10da göstermek
android uygulamalar windows 10da göstermek

Kontrol Ediliyor

Google Camera 8.0 android telefonlara nasıl yüklenir

Android 10 Cihazlara Google Camera 8.0 Nasıl Yüklenir?

Android Cihazlara Google Camera 8.0 Yükleme Fotoğrafçılık konusunda en çok sevilen uygulamalardan Google Camera, GCam’in …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir