android güncellemeler gelmiyor
android güncellemeler gelmiyor

Androrid Güncellemeleri Gelmiyor

Andorid Cihazlarda Güncellemeler Gelmiyor Sorununun Çözümü

Android yüklü cihazlarda Android sürümü ne kadar yeni ise cihazın performansı da o kadar artacaktır. Bu nedenle her kullanıcı en yeni sürüme sahip olmak ister. Andorid tarafından gelen güncellemeler için cihazınıza bildirimde bulunulur ya da otomatik olarak güncelleme yapılır. Ancak son sürüme sahip olup olmadığınızdan emin değilseniz kontrol etmeniz gerekir.

Android yazılım güncellemeleri aynı zamanda tüm cihazlara verilmez. Belirli tarihlerde belirli Android sürümlerine güncelleme gönderilecektir. Hatta eski Android sürümlerine bir süre sonra güncelleme verilmeyecektir. Yapacağınız kontrollerle bu durumu görebilirsiniz.

Android Sürümünü Kontrol Etme

Cihazınızda yüklü Android sürümünü öğrenerek son sürüme sahip olup olmadığınızı görebilirsiniz. Eğer daha yeni sürümler varsa cihazınızı güncelleyebilirsiniz. Cihazınızda halihazırda hangi sürümü kullandığınızı öğrenebilirsiniz.

Bunun için şu adımları takip edin:

 1. Cihazınızdan “Ayarlar” kısmına girin.
 2. Ekranın en altına inin, önce “Gelişmiş” ve sonra “Telefon Hakkında” kısmına tıklayın.
 3. Önce “Android sürümü” ve ardından “Android güvenlik yaması düzeyi” seçeneklerini seçin.
 4. Karşınıza Andorid sürüm ID’si çıkacaktır.

En Son Android Güncellemelerini Alma

Android güncellemesi geldiği zaman cihazınıza bildirim gelecektir. Böyle bir bildirim aldığınız zaman bildirime tıklayın ve önce “güncelle” sonra da “güncellemeyi indir” seçeneğine tıklayın. Böylece güncelleme otomatik olarak indirilecektir.

Eğer güncellemeler için bildirimi kapattıysanız, bildirim geldiği an güncellemeyi almadıysanız, otomatik güncelleme kapalıysa, o an internet bağlantınız yoksa gibi sebeplerle güncelleme almamış olabilirsiniz.

İşte bu durumda kendiniz Android güncelleme yapabilirsiniz.

Android sürümünü öğrenme aşaması tamam ve sürümünüzün eski olduğunu gördünüz. İşte o zaman son güncellemeleri kendiniz yükleyebilirsiniz. Android güncellemelerini almak için şu adımları takip edin:

 1. Cihazınızdan “ayarlar” kısmına girin.
 2. Ekranı kaydırarak en alta inin önce “gelişmiş” sonra “telefon hakkında” kısmına tıklayın.
 3. Açılan ekranda “sistem güncellemeleri” seçin.
 4. Güncelleme olup olmadığını burada görürsünüz, güncelleme varsa tıklayarak güncelleyebilirsiniz.

Android güncellemeleri en yeni cihazlardan eskilere doğru gönderilecektir. Ancak bir süre sonra eski cihazlar son güncellemeleri kaldıramayacak ve cihazınız hata verecektir. İşte bu nedenle hangi güncellemenin hangi cihazlara geleceği önceden belirlenir.

Güncelleme Olup Olmadığını Görme

android güncellemeleri sorunu
android güncellemeleri sorunu

Android cihazınıza gelen güncellemeleri görerek isterseniz güncelleme yapabilirsiniz. Güncellemeler temel olarak 3 alanda yapılır. Android güncellemeleri, güvenlik güncellemeleri, Google Play güncellemeleri diyebiliriz.

Andorid güncellemeleri hakkında gerekli bilgileri paylaştık. Şimdi ise diğer güncellemeleri nereden kontrol edebileceğinize bakalım…

Öncelikle güncellemeleri manuel olarak yapmak istemiyorsanız, otomatik güncelleme seçeneğini açık tutmalısınız. Böylece güncellemeler yapılır ve size bildirim gelir. Ancak bellek sorunu gibi nedenlerle güncellemeleri kapattıysanız da sadece istediğiniz uygulamaları güncelleyebilirsiniz. Güncellemeleri kontrol etmek için;

 1. Cihazınızdan “ayarlar” kısmına girin.
 2. Buradan “ güvenlik” seçeneğini seçin.
 3. “güvenlik güncellemesi” seçeneğine girin ve Google Play sistem güncellemesi’ne dokunun.

Bu şekilde güncelleme olup olmadığını görebilir ve isterseniz güncelleyebilirsiniz.

Android Nedir? Tüm Detaylarıyla Android

Kontrol Ediliyor

en iyi android oyunlar

En İyi Android Oyunları 2020

Cep telefonları artık sadece asgari ihtiyaçları gidermek değil, vakit geçirmek ve eğlenmek isteyenler için de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir