ekranın soluna kısayol ekleme
ekranın soluna kısayol ekleme

Ekranın Soluna Uygulama Paneli Nasıl Eklenir?

Android Telefonda Ekranın Soluna Uygulama Kısa Yol Paneli Ekleme

Samsung Edge’de bulunan ve sevilen bir özellik olan ekranın solundaki uygulama paneli diğer telefonlara da eklenebilmektedir. Bu özelliği siz de kendi telefonunuzda kullanmak istiyorsanız, bu mümkündür.

Telefonun markası ve modeli ne olursa olsun telefonunuzun soluna uygulama paneli ekleyebilirsiniz. Bunun için telefonunuzun Android işletim sistemine sahip olması yeterlidir. Böylece ekranın soluna kaydırarak panele ulaşabilir ve en çok kullandığınız uygulamalarınızı kolaylıkla açabilirsiniz.

Android telefonda ekranın soluna uygulama paneli eklemek için telefonda yeterli özellik yoktur. Bu yüzden harici uygulama yüklemek gerekir. Bu özelliği sağlamak adına en çok kullanılan uygulama, Circle Sidebar uygulamasıdır. Circle Sidebar uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekmektedir.

Samsung Edge Nasıl Kullanılır?

Samsung Edge, cihazlarda ekranın yanında panel açılmaktadır. Çok yönlü ve oldukça kullanışlı olan yan panel özelliğini diğer kullanıcılar da kendi cihazlarında kullanmak isteyebilir. Standart ekranlara göre bu ekranlar çok daha kullanışlıdır.

Her kullanıcı kendisi için bu paneli özelleştirmektedir. Uygulamalar, kısa yollar, özet akışı gibi özellikleri buraya ekleyerek her an elinizin altında kullanabilirsiniz.

Cihazınızın markası Samsung ise Edge ekranı kendiliğinden vardır. Bu ekranı özelleştirerek kolaylıkla kullanabilirsiniz. Örneğin kişilerinize renk atayabilir, 5 kişiye kadar kişilerinizin rengini özelleştirebilirsiniz. Edge ekranına favori uygulamaları ekleyebilirsiniz. Bazı öğeleri ekranı açmadan görebilirsiniz. Bildirimlerin gösterimini kendiniz ayarlayabilirsiniz.

Eğer telefonunuz sessizdeyse ve ekran aşağı bakıyorsa sizi arayan kişileri ya da gelen mesajları görmeniz mümkündür. Bu durumda arayanları görmek için yan ekran özelliğini ayarlayabilirsiniz. Yan ekran uygulaması açıksa aramanız halinde ışık yanarak haber verecektir.

Ekran aydınlatması özelliğini etkinleştirmek için sırası ile ayarlar » Edge ekranı » ekran aydınlatması adımlarını izleyerek özellikleri aktif etmelisiniz.

Sol ekrandan açılan panelde takvim, alarm, hesap makinesi, kişiler ya da ayarlar gibi ek araçlar vardır. Bu araçları kendi isteğinize göre özelleştirebilirsiniz. Kullanmadıklarınızı kaldırabilir, çok kullanacaklarınızı ise ekleyebilirsiniz. Hatta panelin rengini bile kendinize göre belirleyebilirsiniz. Edge manage seçeneğini kullanarak bu paneli kolaylıkla özelleştirebilirsiniz.

Circle Sidebar Uygulaması Kullanımı

İlk olarak Google Play Store üzerinden Circle SideBar uygulamasının indirin. İndirme tamamlanınca uygulamayı kurun. Sonrasında giriş yaptığınızda karşınıza slayt çıkacaktır. Uygulamayı nasıl kullanacağınız, ipuçları gibi bilgiler slaytta yer alacaktır.

Bu slaytı okuyarak “next” diyerek geçin. Eğer uygulamayı zaten biliyorsanız “skip ad” diyerek slayt kısmını atlayın. Uygulama tarafından telefonunuzdaki dosyalara erişim izni istenecektir. Bu kısımda “allow” diyerek onay verin. Artık uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Uygulamaya girin ve ayarlar kısmını açın. Buradan telefonunuza ekleyeceğiniz paneli özelleştirebilirsiniz. Panelin rengi, konumu, genişliği, yüksekliği gibi özellikleri buradan belirleyebilirsiniz. İsterseniz paneli şeffaf yaparak hem şık hem de geniş bir panel sağlayabilirsiniz. Bu özellikleri yaptıktan sonra paneli kullanmaya başlayabilirsiniz.

Android telefonun soluna uygulama paneli ekleme özelliği sayesinde telefonunuzu daha donanımlı ve kullanışlı hale getireceksiniz. Cihazı kendinize göre özelleştirme sayesinde kişiye özel bir deneyim yaşamanız sağlanacaktır. Favori uygulamalarınızı ekranın soluna alarak kısa yol oluşturabilir, böylelikle uygulamanızı kullanmak için kolaylıkla erişebileceksiniz.

circle sidebar samsung edge
circle sidebar samsung edge

Kontrol Ediliyor

en iyi android oyunlar

En İyi Android Oyunları 2020

Cep telefonları artık sadece asgari ihtiyaçları gidermek değil, vakit geçirmek ve eğlenmek isteyenler için de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir