en iyi android oyunlar
en iyi android oyunlar

En İyi Android Oyunları 2020

Cep telefonları artık sadece asgari ihtiyaçları gidermek değil, vakit geçirmek ve eğlenmek isteyenler için de vazgeçilmez bir araç haline gelmiş durumda. Oyun tutkunları için ise telefonda Android oyunlar imdada yetişmektedir. Bu yazımızda android telefonlarda oyun arayanlar için en iyi android oyunları listesi hazırladık.

2020 yılına göre en çok oynanan android oyunlar listemizde size uygun bir oyunu bulacağınızı ümit ediyoruz.

Oyun Tutkunları İçin En İyi Android Oyunlar Listesi 2020

Gerekli donanıma sahip olan android cihazlarda çok sayıda oyunu oynamak mümkündür. Telefonunuzdaki Android sürümü ne kadar yeni ise oynayacağınız oyunlar da o kadar iyi olacaktır. Androidde oynanacak en iyi oyunlar nelerdir diye merak edenlere küçük bir liste hazırladık.

 • FIFA Futbol

Erkeklerin en sevdiği oyunlar arasında yer alan FIFA futbol, mobil versiyonuyla cep telefonlarında da yerini alıyor. Kendi takımınızı oluşturarak doyasıya bir rekabet yaşayacaksınız. En iyi Android oyunlar 2020 denince akla ilk olarak FIFA gelir.

 • Gardenspaces

Oyun içinde bulunan görevleri yerine getirerek ve bilmeceleri bilerek oyunda ilerleme sağlanır. Oyun çok yönlü olduğu için oldukça eğlencelidir. Büyük bir konağın bahçesini yenilemek için yaratıcı fikirleri kullanabilirsiniz. Gardenspaces oyunu, tüm dünyada 100 milyondan fazla indirilen ve en çok sevilen oyunlar arasında yer alıyor.

Dolayısı ile bizim de android cihazlarda oynanacak en iyi oyunlar listesine girmeye hak kazanıyor.

 • Hex

Bulmaca kategorisinde yer alan bu oyun aynı zamanda bir zeka oyunu sayılır. Odaklanma ve dikkat yeteneklerini ölçer. Çizgiler ve köşeler birleştirilerek kapalı şekiller oluşturulmaya çalışılır. Oyunda zorluk seviyesi bulunmaz ancak oyun sürekli değişir.

 • Numberzilla

Bir sayı oyunu olan Numberzilla bir zeka oyunudur. Aynı sayı çifteleri ya da toplamı 10 olan sayılar bulunmaya çalışılır. Hem zekayı hem de dikkati ölçer. Görselliği ve arayüzü ile oldukça eğlencelidir.

 • Steppy Pants

Steppy Pants, simülatörlü oyunlar sevenler için iyi bir seçimdir. Simülatör sayesinde oyunda yürüyen kişi siz olursunuz. Çeşitli engellerle karşılaşırsınız ve bu engelleri aşarak puan kazanırsınız.

 • E-Football PES 2020

Konsol ve PC’lerde sevilerek oynanan bu oyun artık mobil cihazlarda da kullanılmaktadır. Futbol oyunu seven kişiler bu oyunu da severek oynayacaktır.

 • Pocket City

Yönetme oyunlarını seviyorsanız bu oyun tam size göre. Oyunda belediye başkanı olarak kendi şehrinizi inşa edersiniz. Dilediğiniz gibi şehri inşa etme imkanınız vardır.

 • Sky force reloaded

Tehlikelerden kaçtığınız, düşmanları yok ettiğiniz, silahlara sahip olduğunuz strateji oyunları gibidir. Grafikleri çok iyi olduğu için ayrıca oyunda bir görsel şölen sunulacaktır.

 • Ball Hero

Bir bilardo oyunu olan Ball hero Android oyunları arasında öne çıkar. Bilardo oyuncusu olarak sürekli zorlaşan seviyeleri geçmeniz gerekir.

 • Assasin’s Creed Rebellion

Assasin’s Creed versiyonunun mobil versiyonu olan oyunda temel olarak PC ile aynı şekilde tasarlanmıştır. Tüm efsane suikastçılar oyunda yer almaktadır. Seçtiğiniz karakterin diğer karakterle olan savaşına şahit olacaksınız.

 • Mortal Kombat

En iyi Android oyunlar arasında yerini alan Mortal Kombat en iyi konsol oyunlarındandır. Konsoldaki özelliklerin neredeyse tamamı mevcuttur. Bu oyunu arkadaşlarınızla birlikte de oynayabilirsiniz.

 • Life İs Strange

2019 yılında en iyi mobil oyunlar listesinde yerini alan oyun oldukça kaliteli bir yapımdır. Ancak maalesef bu oyunun sadece ilk etabı ücretsiz olarak oynanabilmektedir. Yine de 2020 yılında da en iyi android oyunlar listesine girmeyi başarmıştır.

android telefonlar için en iyi oyunlar
android telefonlar için en iyi oyunlar

Kontrol Ediliyor

Google Camera 8.0 android telefonlara nasıl yüklenir

Android 10 Cihazlara Google Camera 8.0 Nasıl Yüklenir?

Android Cihazlara Google Camera 8.0 Yükleme Fotoğrafçılık konusunda en çok sevilen uygulamalardan Google Camera, GCam’in …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir