netflix video oynatma hızı ayarları
netflix video oynatma hızı ayarları

Netflix Oynatma Hızı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Bundan sonra Netflix üzerinden izleyeceğiniz dizi, film ya da belgesel gibi yapımları artık oynatma hızını değiştirebileceksiniz. Bu yazımızda Netfilix oynatma hızı nasıl değiştirilir sorusuna cevap arıyoruz.

Netflix üyesiyseniz Android telefonunuz üzerinden seyir keyfine devam edebilirsiniz. İşte bu özelliği çok daha etkin ve verimli kullanmak için adımlar atılmaya devam ediliyor.

Ortalık Netflix dizi ve filmleri ile kasılıp kavrulurken bu imkanı en iyi şekilde kullanabilirsiniz. Netflix üyeliğinizi sadece TV’de değil bilgisayar ya da telefonda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

İşte bu kullanımın daha verimli olması için Android ve Netflix ortaklığı ile güncellemeler gelmeye devam ediyor.

Netflix’te Video Oynatma Hızı Nasıl Değiştirilir?

Öncelikle Android telefonda Netflix kullanmak için gerekli aşamalar tamamlamalısınız. Öncelikle Android cihazınıza Netflix uygulamasını indirin. Bunun için Google Play Store’dan indirme işlemini yapabilirsiniz.

İndirme tamamlandıktan sonra kullanıcı adı ve şifre gibi bilgilerle giriş yapınız.

Zaten Netflix uygulaması kullanıyorsanız tüm bu aşamaları geçin ve hemen uygulamanızı açın. Öncelikle izlemek istediğiniz yapımı ya da dizinin kaldığınız bölümünü seçin. Sonrasında bunu daha yavaş ya da daha hızlı izlemek için videoyu indirmeniz gerekiyor. İndirdikten sonra ise menü kısmından oynatma hızını ayarlayabilirsiniz.

Sizlere 0,5x veya 0,75x hızında daha yavaş oynatabilme ile 1,25x veya 1.5x hızında daha hızlı oynatma seçenekleri sunulacaktır. Dizi film izlerken bile zamandan tasarruf etmek isteyenler için hızlı oynatma hızı imdada yetişir. Yok ben tadını çıkarmalıyım, her ayrıntıya hakim olmalıyım diyenler içinse yavaş oynatma seçeneği idealdir.

Avantajlar ve Dezavantajlar

Netfilix yapımlarının oynatma hızını değiştirmek için videoyu indirmek zorunda ve bu özelliğin çevrimiçi olarak sunulamıyor olması bir dezavantajdır. Oynatma hızını belirlemek için mutlaka indirme gereklidir.

Çevrimiçi oynatılanlar yine 1x hızında oynatılmaya devam edilecektir. İndirilen öğeleri izlemek için bir internet ağı gerekli değildir. Oynatma hızını belirleme özelliğini kullanmak için de internet bağlantısı istenmeyecektir.

Özelliğin diğer bir avantajı ise her indirme için ayrı oynatma hızı seçebiliyor olmanızdır.

Bir dizi izlerken oynatma hızı olarak 1.25x seçmiş olabilirsiniz. Bu seçim sadece o anki seyrettiğiniz içeriği etkiler. Başka bir içerik için yeniden seçim yapmadığınız takdirde 1x hızında oynatmaya devam edilir.

Daha hızlı ya da daha yavaş oynatılmasını isterseniz yeniden seçim yapmanız gerekir. Bu özellik de bir avantajdır. Böylece izlediğiniz her içeriğe özgü oynatma hızını manuel olarak belirleyebileceksiniz.

Netfilix Kullanıcılarına Sevindirici Haber

Netflix kullanıcıları sadece TV üzerinden değil her cihazdan seyir keyfi yaşamayı seviyor. Netflix de bunun farkında olduğu için yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Android için Netflix oynatma hızı seçimi de kullanıcıların bir süredir beklediği özelliklerdendi. En çok kullanılan işletim sisteminin Android olduğu düşünülürse böyle bir yenilik için geç bile kalındı diyebiliriz.

Netflix tarafından Android uygulaması için geliştirilen oynatma hızı değiştirme özelliği, güncellemelerden sonra kullanılmaya devam edilebiliyor. Eğer özellik sizde aktif değilse uygulamayı güncellemeniz yeterlidir. Güncelleme sonrası özelliği görebilir ve kullanabilirsiniz.

netflix oynatma hızı değiştirme
netflix oynatma hızı değiştirme

Kontrol Ediliyor

Google Camera 8.0 android telefonlara nasıl yüklenir

Android 10 Cihazlara Google Camera 8.0 Nasıl Yüklenir?

Android Cihazlara Google Camera 8.0 Yükleme Fotoğrafçılık konusunda en çok sevilen uygulamalardan Google Camera, GCam’in …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir