Samsung Dosya Gizleme
Samsung Dosya Gizleme

Samsung Dosya Gizleme Nasıl Yapılır?

Akıllı cihaz sıralamasında önde gelen markalardan biri olan Samsung dosya gizleme özelliği bulunan Gizli Klasör seçeneği sayesinde kullanıcılarına istenmeyen bilgi ve içeriklerin gizlenmesinin kolay, rahat ve güvenli bir yol sunmaktadır.

Gizli klasör cep telefonunuzun içinde bulunan ayrı bir gizli kayıt bölümüdür.

Gizli klasörün içinde var olan bilgiler, USB veya Wi-Fi Direck gibi onayınızın olmadığı paylaşım yöntemleriyle istenmeyen durumda üçüncü şahıslara kesinlikle paylaşılmayacağından emin olabilirsiniz.

Samsung Telefonda Dosya Gizleme Nasıl Yapılır?

 • İlk olarak cep telefonunuzdan Ayarlar bölümüne giriş yapınız. Daha sonra Biyometrik veriler ve güvenlik diyerek Gizli Klasör adımlarını takip ediniz.
 • Telefonda çıkan butonlara sırayla tıklayarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Samsung Account kimliğinizi ve parolanızı girdikten sonra Oturum Aç üzerine basınız.
 • Telefon size yasal olarak belli olan şartları gösteren bir metin sunacaktır ve sizin bu durumu kabul edip ilerle tuşuna basmanız gerekmektedir.
 • Daha sonrasında telefonda gösterilen adımları takip ediniz. Cihazı, kullanılmadığı zaman Gizli Klasörü otomatik olarak kilitleyecek şekilde ayarlayın.
 • Gizli Klasör uygulamasını başlatın, ayarlar butonuna tıklayarak gizli klasörü otomatik kilitle üzerine tıklayın. Karşınıza çıkan kilitleme seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Bu adımların sonunda Samsung dosya gizleme işlemini gerçekleştirmiş oldunuz sıra dosyaları o klasöre nasıl ekleyeceğimizde.

Gizli Klasöre Fotoğraf ve Videolar Nasıl Eklenir?

 • Gizli klasör uygulamasına tıklayarak başlatın ve dosyaları ekle butonuna tıklayın.
 • Görüntüler üzerine dokunduktan sonra ve taşınacak olan görüntüleri işaretledikten sonra tamamlandı butonuna basınız.
 • Taşıdığınız veriler orijinal klasörden taşınıp gizli klasöre konulmuştur. Eğer ki taşıma butonu yerine kopyalama butonuna basarsanız her iki tarafta da verilere ulaşabilirsiniz.
 • Bunun yanında Gizli Klasör simgesini gizleyebilirsiniz. Gizli Klasör kısa yolunun Uygulamalar ekranında görünmemesini sağlayabilirsiniz. Gizli Klasör uygulamasını başlatın, ayarlar üzerine dokunun ve ardından Gizli Klasörü göster tuşuna dokunarak bu işlevi devre dışı bırakın.
 • Bunun yanında, durum çubuğunu aşağı doğru bir hareketle sürükleyebilme imkânı ile bildirim panelini açabilirsiniz. Daha sonrasında bildirim panelini aşağı kaydırarak ve Gizli Klasör üzerine tıklayarak bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz.

Samsung Gizli Klasör Kaldırma

 • Güvenli Klasörü içindeki içerik ve uygulamalarla birlikte kaldırabilirsiniz. Gizli Klasör uygulamasını başlatarak ve ayarlar butonuna basın daha sonra diğer ayarlar diyerek önünüze gelen kaldır seçeneğinin üzerine tıklayın.
 • Gizli Klasörü kaldırmadan önce içeriği yedeklemek için, Medya dosyalarını Gizli Klasörden çıkar seçeneğini işaretleyin ve Kaldır seçeneğinin üzerine tıklayabilirsiniz.
 • Gizli Klasörden yedeklenen verilere erişmek için Dosyalarım uygulamasını başlatın daha sonra dahili depolama diyerek Secure Folder üzerine dokunmanız yeterli olacaktır.

Samsung dosya gizleme işleminin nasıl yapılacağını Güvenli Klasör üzerinden anlattık. Yazımız hakkında görüşlerinizi ve yapamadığınız her noktayı yorumlarda belirtebilirsiniz.

android telefonlarda dosya gizleme
android telefonlarda dosya gizleme

Kontrol Ediliyor

bilgisayarda android uygulamaları çalıştırma

Android Uygulamaları Windows 10’da Nasıl Çalıştırılır?

Windows 10’da yapılan güncelleme sonrasında artık Android uygulamaları Windows’ta çalıştırmak mümkün hale gelmiştir. Telefonumuza indirdiğimiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir